Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 19 Maj 2024 - Niedziela

Imieniny: Iwo, Urbana, Iwony

Obchodziny również: Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Mycia Samochodów,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Iwo

 

Pochodzenie imienia

Imię Iwo pochodzi od imienia łacińskiego Iohannes, które jest wariacją imienia hebrajskiego Jochanan. Znaczenie imienia Iwo to „Bóg jest miłosierny” lub „Bóg okazał miłosierdzie”. Imię Iwo odnosi się również do jednego z apostołów Jezusa – św. Jana Ewangelisty.

Znaczenie imienia 

Iwo to człowiek uporządkowany i zdyscyplinowany. W swoim zachowaniu zawsze miły i taktowny. Ma wiele umiejętności, które chętnie pokazuje w pracy. Człowiek orkiestra. Zawsze znajdzie czas na swoje hobby i pasje. Ma wielu wiernych przyjaciół, dzięki swojej komunikatywności. W trudnych chwilach wspiera. Zawsze można na niego liczyć. 

Data imienin  

Iwo imieniny obchodzi 19 maja, 4 września, 27 października i 23 grudnia.. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Iwa jest 19 maja.

Zdrobnienia imienia Iwo

Iwuś, Iwuniek, Iwusio, Iwcio, Iwek, Iweczko, Iwanko, Iweczek, Iwik, Iwanek. 

 

Znaczenie imienia: Urban

 

Pochodzenie imienia

Imię Urbana pochodzi od łacińskiego słowa "urbanus", które oznacza "związany z miastem" lub "miastowy". Imię to ma swoje korzenie w historii Rzymu, gdzie "urbs" oznaczało miasto, a Urbanus był tym, który związany był z życiem miejskim. W społeczeństwie rzymskim imię to nosili zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Urbana można również interpretować jako "cywilizowany" lub "kulturalny", nawiązując do związku z miastem i jego rozwiniętą sferą społeczną i kulturalną.

Znaczenie imienia 

Urban to osoba bardzo pewna siebie. Jest żywiołowy i ambitny. Cieszą go wypracowane sukcesy. Uwielbia sport- właśnie tak rozładowuje napięcie i "ładuje baterie". Ma wielu przyjaciół. Jest niezawodny i zawsze można na niego liczyć. Żyje zawsze na swój sposób. W pełni steruje własne życie, ale też jest gotów pomóc innym.  

Data imienin  

Urban imieniny obchodzi: 24 stycznia, 2 kwietnia, 16 kwietnia, 19 maja, 2 lipca, 28 lipca, 5 września, 27 września, 31 października, 28 listopada, 7 grudnia i 19 grudnia. Urban najczęściej swoje imieniny obchodzi 19 maja. 

Zdrobnienia imienia Urban

Urbanek Urbaś, Urbi, Urbeniek, Urbano, Urbek, Urbeczek.

Znaczenie imienia: Iwona

 

Pochodzenie imienia

Iwona to żeńskie imię pochodzenia celtyckiego. Znaczenie imienia może być tłumaczone jako "błogosławiona", "szczęśliwa" lub "mądra". Imię to ma swoje korzenie w Irlandii, ale jest popularne w wielu krajach, w tym w Polsce. Historia imienia Iwona sięga średniowiecza, kiedy to było często nadawane córkom możnych rodów. Imię to nosiły również niektóre polskie królowe, w tym m.in. Jadwiga Andegaweńska.

Znaczenie imienia 

Iwona ma bardzo złożony charakter. Jest z natury bardzo żywiołowa. Wszędzie jest jej pełno. Gdy tylko pojawi się problem, usuwa się w cień. Porażki bardzo przeżywa, niemal jak osobistą tragedię. Bardzo nie lubi zmian. Ciężko ją nakłonić do nowości. Powierzone Iwonie obowiązki wykonuje sumiennie. 

Data imienin  

Iwona imieniny obchodzi 18 maja, 19 maja, 23 maja, 27 października, 1 grudnia, 23 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Iwony jest 23 maja.

Zdrobnienia imienia Iwona

Iwonka, Iwuś, Iwonia, Iwoneczka, Iwoncia, Iwcia. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...