Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 20 Luty 2024 - Wtorek

Imieniny: Zenobiusza, Leona

Obchodziny również: Dzień Kajdanek, Międzynarodowy Dzień Palących Fajkę,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Zenobiusz

Zenobiusz to imię męskie pochodzenia greckiego. Oznacza "nadzieję życia". W chrześcijaństwie imieniny obchodzone są 25 września.

Historia imienia Zenobiusz sięga starożytności. Było ono noszone przez kilka ważnych postaci, w tym świętego Zenobiusza z Florencji, który był biskupem tej miejscowości w IV wieku. Zenobiusz z Florencji był znany z miłości i troski o biednych, założył także jedno z pierwszych hospicjów dla chorych i ubogich. Jego pobożność i dobroczynność sprawiły, że jest on uważany za jednego z najważniejszych świętych towarzyszących w pracach miłosierdzia.

Znaczenie imienia: Leona

Imię Leona pochodzi od łacińskiego słowa leo, oznaczającego "lew". Lew jest symbolem siły, odwagi i władzy. Imię Leona nosiły znane postacie historyczne, takie jak cesarzowa bizantyjska Leona, królowa angielska Leona, czy amerykańska pisarka i polityk Leona.

Osoby o imieniu Leona są zazwyczaj niezależne, silne i ambitne. Mają zdolności przywódcze i często odnoszą sukcesy w swojej karierze. Są pewne siebie i wiedzą, czego chcą. Cechuje je również lojalność i odwaga. W relacjach międzyludzkich są uczuciowe i dbające o innych.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...