Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 20 Maj 2024 - Poniedziałek

Imieniny: Kolumby, Bernardyna

Obchodziny również: Światowy Dzień Metrologii, Światowy Dzień Pszczół,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Kolumba

 

Pochodzenie imienia

Kolumba jest imieniem żeńskim pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od łacińskiego słowa columba, które oznacza "gołębica". Imię to nosiło wiele świętych, między innymi św. Kolumba z Nawar w Hiszpanii, czy św. Kolumba z Rieti. Znaczenie imienia może być związane z symbolem pokoju, niewinności oraz wolności. 

Znaczenie imienia 

Kolumba to kobieta indywidualistka. Zarówno jak i jej imię- jej styl życia i osobowość wyróżnia się na tle innych. Ma barwny charakter i swój styl życia. Lubi wyróżniać się z tłumu. Nie lubi nudy. Jest duszą towarzystwa. Nie szalonych imprez, ale bardzo aktywnie uczestniczy w zorganizowanych i dużych eventach. 

Data imienin  

Kolumba imieniny obchodzi 9 czerwca, 10 stycznia, 3 marca, 20 maja, 26 lipca, 17 września, 24 września i 31 grudnia. Kolumba najczęściej obchodzi imieniny 26 lipca. 

Zdrobnienia imienia Kolumba

Kolumbunia, Kolumbcia, Kolumbka, Kola, Kolcia. 

Znaczenie imienia: Bernardyn

 

Pochodzenie imienia

Bernard to imię męskie pochodzenia starogermańskiego. Wywodzi się od słów bero, bern (niedźwiedź) i hart (silny). Oznacza mężczyznę silnego jak niedźwiedź. 

Znaczenie imienia 

Bernard to urodzony strateg i życiowy bojownik. Ma bardzo analityczne myślenie. Jest wyczulony na zmiany i bardzo szybko na nie reaguje. Mimo licznych zalet jest bardzo porywczy. Idzie jak burza. Natychmiast podejmuje działania i nic nie jest w stanie go zatrzymać. 

Data imienin  

Bernardyn/ Bernard imieniny obchodzi 12 stycznia, 16 stycznia, 19 stycznia, 7 lutego, 9 lutego, 16 lutego, 18 lutego, 12 marca, 14 kwietnia, 16 kwietnia, 20 maja, 1 czerwca, 15 czerwca, 29 czerwca, 2 lipca, 10 sierpnia, 11 sierpnia, 20 sierpnia, 21 sierpnia, 14 września, 14 października, 21 października, 4 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bernardyna jest 20 sierpnia.

Zdrobnienia imienia Bernardyn/ Bernard 

Benek, Beniek, Benio, Beniu, Benuś, Bernardek, Bernardzik, Bernaś. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...