Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 21 Luty 2024 - Środa

Imieniny: Roberta, Leny, Feliksa

Obchodziny również: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Robert

Imię Robert pochodzi od germanskiego imienia Hrodebert, które składa się z członów "hrod" oznaczającego "sława" oraz "beraht" oznaczającego "jasny".

Imię to było popularne już w średniowieczu i nosili je wielcy władcy oraz rycerze. Obecnie jest szeroko używane i powszechne w wielu krajach.

Znaczenie imienia: Leny

Znaczenie imienia Leny:

Leny to imię żeńskie o nieznacznym rozmieszczeniu w Polsce. Nie posiada polskiego odpowiednika. Pochodzi prawdopodobnie od francuskiego imienia Léni lub jest skrótem od innego imienia, np. Magdaleny.

Historia imienia Leny jest słabo udokumentowana. Nie ma znanych konkretnych znamienitych postaci historycznych ani mitologicznych o tym imieniu.

Znaczenie imienia: Feliksa

Znaczenie imienia Feliksa:

Imię pochodzi od łacińskiego słowa felix, oznaczającego "szczęśliwy". Feliksa to żeński odpowiednik imienia Feliks. Osoby noszące to imię cechują się zwykle optymizmem, radością życia oraz pozytywnym podejściem do świata. Są to osoby ciepłe, pełne energii i łatwo nawiązujące kontakty z innymi.

Historia imienia Feliksa nie jest dokładnie znana, ale pochodzi ono z czasów starożytnego Rzymu. Imię to było popularne wśród rzymskich arystokratów oraz chrześcijan. W różnych krajach i epokach miało swoje wariacje, np. w Polsce w formie Felicja.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...