Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 22 Czerwiec 2024 - Sobota

Imieniny: Tomasza, Pauliny, Paulina

Obchodziny również: Dzień Kultury Fizycznej, Światowy Dzień Garbusa,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Tomasz

 

Pochodzenie imienia

Imię Tomasz pochodzi od aramejskiego imienia תָּאוֹמָא (Tāʾōmā), które oznacza "bliźniak". Imię to ma starożytny i biblijny rodowód. W Biblii, Tomasz był jednym z dwunastu apostołów Jezusa i znany jest przede wszystkim ze swojej wiary, jaką wykazał, żądając dowodów na zmartwychwstanie Jezusa. Imię to jest popularne w wielu krajach i ma wiele różnych wariantów w różnych językach. W Polsce imię Tomasz nadawane jest od XII w. 

Znaczenie imienia 

Tomasz to osoba z wysokim ilorazem inteligencji oraz z wysoką kulturą osobistą. Posiada cechy idealnego szefa lub dziennikarza. Jest bardzo ciekawy świata. Uwielbia poznawać innych ludzi, ale jest przy tym niezwykle taktowny. Jest świetnym organizatorem. Praktycyzm i oszczędność to jego mocne strony. 

Data imienin 

Tomasz imieniny obchodzi 28 stycznia, 7 marca, 14 maja, 22 czerwca, 3 lipca, 22 września, 23 września, 2 października, 19 października, 18 listopada, 21 grudnia, 29 grudnia, 30 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Tomasza jest 3 lipca.

Zdrobnienia imienia Tomasz 

Tom, Tomaszek, Tomcio, Tomek, Tomeczek, Tomi, Tomko, Tomuś

Znaczenie imienia: Paulina

 

Pochodzenie imienia

Paulina to żeńska odmiana imienia Paweł, czyli po łacinie Paulus (mały). 

Znaczenie imienia 

Paulina to osoba bardzo ambitna, która podnosi sobie zawsze poprzeczkę wyżej od innych. Za wszelką cenę udowadnia, że we wszystkim jest najlepsza. Cechuje ją wysoka ambicja. Oprócz tego jest bardzo życzliwa i ma wielkie serce. Zawsze pomaga w potrzebie. Paulina to inteligentna kokietka. Wie jak zwrócić na siebie uwagę. 

Data imienin 

Paulina imieniny obchodzi  26 stycznia, 14 marca, 26 maja, 6 czerwca, 22 czerwca, 21 lipca, 31 sierpnia, 20 października, 2 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Pauliny jest 6 czerwca.

Zdrobnienia imienia Paulina 

Paulincia, Paulinka, Paula, Paulka. 

Znaczenie imienia: Paulin

 

Pochodzenie imienia

Paulin to męska odmiana imienia Paweł, czyli po łacinie Paulus (mały). Imię to jest znane w Polsce od XIII wieku. Bardziej popularna jest żeńska forma tego imienia: Paulina. 

Znaczenie imienia 

Paulin to typ rządziciela. Uwielbia rozdzielać zadania, organizować, ale sam nie pali się do pracy. Ma na wszystko plan, ale też świetnie sobie radzi, gdy coś idzie nie po jego myśli. Paulin ma szczere serce, ale jest ciężki do współpracy. Za wszelką ceną upiera się przy swoich racjach. Mimo tego jest ciepłym człowiekiem i opanowanym.      

Data imienin 

Paulin podobnie jak Paulina imieniny obchodzi  26 stycznia, 14 marca, 26 maja, 6 czerwca, 22 czerwca, 21 lipca, 31 sierpnia, 20 października, 2 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Paulina jest 6 czerwca.

Zdrobnienia imienia Paulin

Paulinek, Pauluś, Paul. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...