Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 22 Lipiec 2024 - Poniedziałek

Imieniny: Leny, Magdaleny, Mileny,

Obchodziny również: Dzień Aproksymacji Pi, Światowy Dzień Mózgu,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Lena

 

Pochodzenie imienia 

Lena to imię żeńskie, które pochodzi prawdopodobnie od skrócenia imienia Magdalena. Niektóre źródła podają, że imię Lena to zdrobnienie imienia Helena.  

Znaczenie imienia 

Lena to kobieta o dziecięcych cechach. Codziennie towarzyszy jej kaprys i upór. Wszystkie obowiązki i zadania odkłada na później, ale po pewnym czasie sumiennie je wykonuje. Lena to marzycielka. Uwielbia układać historie w swojej głowie. Dla niej zakończenie musi być zawsze pozytywne. Lena uwielbia świat bajek i bajkowych postaci. Dlatego idealnie nadaje się do pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Data imienin 

Lena imieniny obchodzi 22 lipca, 18 sierpnia, 10 listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Leny jest 18 sierpnia.  

Zdrobnienia imienia Lena  

Lencia, Leneczka, Lenka, Lenusia, Lenia.  

Znaczenie imienia: Magdalena

 

Pochodzenie imienia

Imię Magdalena ma pochodzenie łacińskie. Pochodzi od słowa "magdala", które oznacza język bliskowschodni i jest związane z miejscowością Magdala w Izraelu. Imię to, jest związane także z postacią Marii Magdaleny, która była jedną z uczennic Jezusa Chrystusa.

Znaczenie imienia 

Znaczenie imienia Magdalena jest związane z pięknem, charyzmą i inteligencją. Osoby o tym imieniu często są pełne energii, mają silną wolę i są zdecydowane w swoich działaniach. Są też zwykle towarzyskie i lubią nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Magdalena potrafi rozwiązać nawet najbardziej zawiłe problemy i znaleźć wyjście z niejednej kłopotliwej sytuacji. 

Data imienin 

Magdalena imieniny obchodzi 10 kwietnia,13 maja, 27 maja, 29 maja, 1 czerwca, 22 lipca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Magdaleny jest 29 maja oraz 22 lipca.

Zdrobnienia imienia Magdalena 

Madzia, Magda, Magdalenka, Magdunia, Magdusia, Magduś, Magdzia, Lena, Lenka 

Znaczenie imienia: Milena

 

Pochodzenie imienia 

Imię Mileny wywodzi się od łacińskiego wyrazu "miles", oznaczającego "wojownika". Imię to nosi wiele pozytywnych znaczeń, takich jak: silna, odważna, niezależna, pełna energii.  Historia imienia Milena sięga czasów starożytnych Rzymian, gdzie używane było jako imię dla córek bogatych rodów. Współcześnie jest popularne w wielu krajach, szczególnie w Polsce i innych krajach słowiańskich.  

Znaczenie imienia 

Milena to kobieta bardzo skryta i skromna. W towarzystwie wydaje się niedostępna i nieśmiała, ale przy bliższym poznaniu jest otwarta i rozmowna. W codziennym życiu jest bardzo pracowita. Dzielnie stawia czoła różnym przeciwnościom losu i nigdy nie narzeka. Milena to ideał kobiecego piękna i łagodnego usposobienia. Jej naturalność i wrażliwość przyciąga płeć przeciwną, a wiarygodność i szczerość jest podziwiana wśród znajomych i przyjaciół.     

Data imienin 

Milena imieniny obchodzi 24 maja oraz 22 lipca. 

Zdrobnienia imienia Milena  

Mila, Milcia, Milenka, Milunia, Milusia, Lena, Lenka, Lenia.  

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...