Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 22 Maj 2024 - Środa

Imieniny: Ryty, Julii, Emila

Obchodziny również: Dzień Pac-Mana, Dzień Praw Zwierząt,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Ryta

 

Pochodzenie imienia

Ryta to pochodna od imienia Rita. Z kolei Rita to skrócona forma włoskiego imienia Margerita. W kościele katolickim św. Rita jest patronką spraw trudnych i beznadziejnych,  

Znaczenie imienia 

Ryta to osoba bardzo zaradna, potrafiąca o siebie zadbać. Zawsze jest we właściwym miejscu i  we właściwym czasie. Właściwie wykorzystuje swoje umiejętności, dlatego z łatwością odnosi sukcesy. Jest duszą towarzystwa. W kontaktach zawsze szczera i otwarta. Nie lubi niedomówień, które prowadzą do nieporozumień. Wszelkie spięcia wyjaśnia od razu. 

Data imienin  

Ryta imieniny obchodzi  29 kwietnia i 22 maja. 

Zdrobnienia imienia Ryta/ Rita  

Rytka, Rycia, Ritka, Rytunia, Ritusia. 

Znaczenie imienia: Julia

 

Pochodzenie imienia

Julia jest to imię pochodzenia rzymskiego, powstałe jako przydomek od nazwy rodowej Juliusze. W Polsce nadawane jest dziewczynkom od XVIII wieku i nadal cieszy się dużą popularnością. 

Znaczenie imienia 

Julia jest uwodzicielska, ale i dość nieśmiała. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. 

Data imienin 

Julia imieniny obchodzi: 15 lutego, 20 lutego, 8 kwietnia, 16 kwietnia, 22 maja, 21 lipca, 27 lipca, 1 października i 10 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Julii jest 22 maja.

Zdrobnienia imienia Julia 

Jula, Julcia, Juleczka, Juleńka, Julisia, Julitka, Julka, Juluś

 

Znaczenie imienia: Emila

 

Pochodzenie imienia

Imię Emila pochodzi od imienia męskiego Emil, które ma germańskie korzenie. W języku germańskim oznaczało "rycerza", "silę" lub "pracowitego". Imię to było popularne w krajach skandynawskich oraz niemieckojęzycznych, a obecnie jest coraz częściej używane także w innych krajach. Emila to także forma żeńska imienia Emil, która przyjęła się szczególnie we Francji. Historia imienia Emila sięga czasów starogermańskich, gdzie było noszone przez wielu znakomitych wojowników oraz władców. 

Znaczenie imienia 

Emilia to osoba dumna. Chętnie podejmuje nowe wyzwania i  nie boi  się ryzyka. Jej wadą jest, że za niepowodzenia obwinia innych. Żyje chwilą. 

Data imienin 

Emilia imieniny obchodzi 22 marca, 22 maja, 23 maja, 27 maja, 28 maja, 5 czerwca, 24 czerwca, 30 czerwca, 31 lipca, 5 sierpnia, 8 sierpnia, 19 sierpnia, 21 sierpnia, 22 sierpnia, 24 sierpnia, 19 września, 6 października, 11 października, 14 listopada, 24 listopada, 6 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Emilii jest 24 sierpnia

Zdrobnienia imienia Emilia 

Emilcia, Emilka, Emila, Emi,  Mila, Milcia, Milka.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...