Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 23 Czerwiec 2024 - Niedziela

Imieniny: Wandy, Zenona,

Obchodziny również: Dzień Ojca, Dzień Olimpijski, Dzień Wędkarza,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Wanda

 

Pochodzenie imienia

Imię Wanda pochodzi od słowiańskiego słowa oznaczającego "wędrować", "błąkać" lub "tułać się". Ma ono wiele różnych znaczeń i interpretacji, zależnie od kontekstu i kultury. W mitologii słowiańskiej Wanda była imieniem legendarnej wojowniczki i królewny, która broniła swojego ludu przed najeźdźcami. Imię Wanda było popularne w Polsce w XIX wieku i jest uważane za polskie imię narodowe. Obecnie nosi je wiele znanych postaci, takich jak Wanda Rutkiewicz - polska himalaistka, czy Wanda Wiłkomirska - polska skrzypaczka.

Znaczenie imienia 

Wanda to uosobienie piękna. Kobiety o tym imieniu są niezwykle wrażliwe, delikatne i urokliwe. Dobro jej najbliższych jest dla niej najważniejsze. Zawsze stanie w obronie rodziny i przyjaciół. Wanda za wszystko czuje się odpowiedzialna. Zawsze dotrzymuje danego słowa. W relacjach z drugim człowiekiem ceni sobie lojalność, uczciwość i szczerość.  

Data imienin 

Wanda imieniny obchodzi 26 stycznia i  23 czerwca.

Zdrobnienia imienia Wanda

Wandeczka, Wandi, Wandunia, Wandusia, Wanduszka, Wandzia, Wanduś, Wandiś, Wania, Wandka.

Znaczenie imienia: Zenon

 

Pochodzenie imienia

Zenon jest imieniem męskim o greckim pochodzeniu. Oznacza "życie pełne chwały" lub "silny jak Zeus". W mitologii greckiej Zenon był imieniem boga obrony w starożytnym Krotonie. Imię to nosili również znani filozofowie, m.in. Zenon z Elei i Zenon z Kition. 

Znaczenie imienia 

Zenon to oaza spokoju. Uwagę zwraca na szczegóły. Wszystko przez niego wykonane jest z nadmierną starannością. Zenon to typ myśliciela. Uwielbia dyskutować i wymieniać poglądy. Mimo flegmatycznego uosobienia Zenon ma duże poczucie humoru. 

Data imienin 

Zenon imieniny obchodzi 29 stycznia, 14 lutego, 29 marca, 12 kwietnia, 23 czerwca, 9 lipca, 3 września, 8 października, 6 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Zenona jest 12 kwietnia.

Zdrobnienia imienia Zenon 

Zenio, Zeniu, Zeniulek, Zeniusiek, Zeniuś, Zenkuś, Zeno, Zenobiusz, Zenonek

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...