Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 23 Lipiec 2024 - Wtorek

Imieniny: Brygidy, Apolinarii, Bogny,

Obchodziny również: Dzień Włóczykija,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Brygida

 

Pochodzenie imienia 

Imię Brygida pochodzi od  celtyckiego słowa brigantī oznaczającego "siła" lub "potęga". Imię Brygida pojawiło się w Polsce w XIII wieku i było bardzo popularne w czasach średniowiecznych. Wiele polskich świątyń nosi nazwę św. Brygidy. Imię to ma wielowiekową tradycję i jest nadal stosowane w wielu krajach na całym świecie. W Polsce św. Brygida jest patronką miast takich jak Gdańsk, Gdynia i Olsztyn.  Imię to nosiło wiele znanych postaci, a także występuje w różnych kulturach.

Znaczenie imienia 

Drugie imię Brygidy brzmi podróż. Kobiety o imieniu Brygida uwielbiają wszystko co wiążę się z podróżami, wycieczkami, zwiedzaniem. Brygida potrafi zorganizować wyprawę w każdych warunkach, do każdego miejsca. Nie ważne, czy wyjeżdża z rodziną czy ze znajomymi zawsze świetnie się bawi. Brygida jest świetnym organizatorem czasu. Codzienne obowiązki równie dobrze planuje, jak wycieczki. W domu oddaje się swojej rodzinie, która jest dla niej najważniejsza.      

Data imienin 

Brygida imieniny obchodzi 1 lutego, 23 lipca i 8 października. 

Zdrobnienia imienia Brygida   

Brygidka, Brydzia, Brygidzia, Bridżi, Gizia. 

Znaczenie imienia: Apolinaria

 

Pochodzenie imienia

Apolinaria jest imię żeńskie . Wywodzi się od łacińskiego słowa Apollo. Imię Apolinaria można interpretować jako "związana z Apollinem" lub "poświęcona Apollinowi". W starożytnym Rzymie Apollo był bogiem słońca, muzyki, sztuki i lekarstw. Imię to było szczególnie popularne wśród mieszkańców Italii. W chrześcijaństwie imię Apolinaria jest związane z kultem świętego Apolinarego, który był biskupem Rawenny.

Znaczenie imienia 

Apolinaria to kobieta wierząca w przeznaczenie, zrządzenie losu i inne przesądy. Jej hobby to numerologia i astrologia. Każde zdarzenie tłumaczy na swój sposób. Apolnaria to dusza towarzystwa z dużym poczuciem humoru. Lubi bezproblemowe życie. Apolinaria to typ panikary. Przeżywa niepowodzenia i inne problemy. Aplinaria najlepiej odnajduje się w towarzystwie imprezowym. Lubi długie rozmowy i rozważania. Nie boi się tematów dyskusyjnych. 

Data imienin 

 Apolinaria imieniny obchodzi 8 stycznia, 8 kwietnia, 23 lipca, 23 sierpnia, 2 września, 13 września oraz 5 października. 

Zdrobnienia imienia Apolinaria  

Apolinarka, Apoli, Poli, Pola.  

Znaczenie imienia: Bogna

 

Pochodzenie imienia

Imię Bogna oznacza "godna czci", "znakomita". Bogna ma korzenie w języku słowiańskim. Imię Bogna jest znane od dawna i ma swoje miejsce w polskiej tradycji i historii. 

Znaczenie imienia 

Bogna wzorowo odgrywa każdą życiową rolę. Bardzo szybko przystosowuje się do nowej sytuacji. Żyje w ciągłym biegu. Lubi zmiany i ciągle rewolucjonizuje swoje życie. Jej życie to pasmo przygód. 

Data imienin 

Bogna imieniny obchodzi: 20 czerwca i 23 lipca. 

Zdrobnienia imienia Bogna 

Bogunia, Bogusia, Bonia, Boguś, Gusia, Bognia. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...