Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 24 Maj 2024 - Piątek

Imieniny: Zuzanny, Joanny

Obchodziny również: Dzień Braci, Dzień Cyrylicy, Dzień Ślimaka, Święto Wojsk Specjalnych,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Zuzanna

 

Pochodzenie imienia

Imię Zuzanna pochodzi od hebrajskiego imienia Szoszannah. Imię stworzone z hebrajskiego shoshano czyli lilia. W Polsce imię Zuzanna występuje od XIII wieku i do dziś króluje wysoko w rankingu imion dla dziewczynek. 

Znaczenie imienia 

Zuzanna to z natury niecierpliwa osoba. Szybko działa bez namysłu. Zawsze podąża najprostszą drogą do celu. Szybko wpada z jednego kłopotu w drugi. Skupia się na ogółach- szczegóły pomija. Lubi porządek, ale nie znosi nudy. Zuzanna to kobieta intrygująca- swoją prostotą i inteligencją przykuwa uwagę. Nie unosi się, a potknięcia w życiu obraca w żart. Bardzo wrażliwa i empatyczna. 

Data imienin 

Zuzanna imieniny obchodzi 1 lutego, 17 lutego, 18 lutego, 24 maja, 6 lipca, 11 sierpnia, 20 września, 11 października. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Zuzanny jest 11 sierpnia.

Zdrobnienia imienia Zuzanna  

Zu, Zuza, Zuzanka, Zuzi, Zuzia, Zuzik, Zuzinka, Zuzka. 

Znaczenie imienia: Joanna

 

Pochodzenie imienia

Imię Joanna pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza "łaska Boża" lub "Bóg jest łaskawy". Jest to żeńska forma imienia Jan. Imię to ma długą historię i było popularne w wielu krajach na przestrzeni wieków. W Polsce imię Joanna było popularne już w średniowieczu i miało swoje świetności zwłaszcza w okresie renesansu. Joanna jest również imieniem wielu znanych postaci historycznych i literackich. Jedną z najbardziej znanych jest Joanna d"Arc, francuska bohaterka narodowa, która miała duży wpływ na historię Francji.

Znaczenie imienia 

Joanna to silna osobowość. Ma nerwy ze stali. Jest wyjątkowo opanowana. Posiada cechy przywódcy. Wie, jak zaskarbić zaufanie innych. Zawsze wie co ma robić i rzadko prosi o pomoc. Potrafi się świetnie zorganizować, gdy ma tylko swobodę w działaniu. Joanna wydaje się surowa, ale to ciepła osoba o złotym sercu. Dotrzymuje złożonych obietnic. 

Data imienin 

Joanna imieniny obchodzi 30 stycznia, 31 stycznia, 2 lutego, 3 lutego, 4 lutego, 1 marca, 28 marca, 12 maja, 24 maja, 30 maja, 23 lipca, 7 sierpnia, 17 sierpnia, 21 sierpnia, 24 sierpnia, 26 sierpnia, 4 listopada, 12 grudnia, 13 grudnia, 15 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Joanny jest 30 maja.

Zdrobnienia imienia Joanna 

Asia, Aśka, Jasia, Joasia, Joaśka. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...