Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 25 Maj 2024 - Sobota

Imieniny: Grzegorza, Magdy

Obchodziny również: Dzień Królewny, Dzień Piwowara, Dzień Ręcznika, Dzień Stemplarza, Dzień Teścia,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Grzegorz

 

Pochodzenie imienia

Imię Grzegorz wywodzi się od łacińskiego słowa "gregorius", które oznacza "człowieka czuwającego". W historii imię Grzegorz było noszone przez papieży i świętych, a także wielu znanych postaci, takich jak Grzegorz z Nazjanzu czy Grzegorz VII.

Znaczenie imienia 

Grzegorz to imię męskie, które sugeruje czujność, obecność umysłu i skłonność do analizowania problemów. Grzegorz bardzo skutecznie kontroluje pracę, wybory i życie innych. Pozostaje równie despotyczny w stosunku do samego siebie. Odważnie idzie do przodu i dzięki silnej woli nie cofa się, gdy napotyka trudności. Potrafi szybko poradzić sobie z trudnymi sytuacjami i błyskawicznie rozwiązać problemy. Robi wszystko wierząc, że ma misję do wykonania. Jest pewny siebie, ale zarazem obiektywny. Reaguje gwałtownie, gdy widzi niesprawiedliwość.

Data imienin 

Grzegorz imieniny obchodzi 2 stycznia, 4 stycznia, 10 stycznia, 11 lutego, 13 lutego, 9 marca, 12 marca, 7 kwietnia, 24 kwietnia, 2 maja, 4 maja, 8 maja, 25 maja, 13 czerwca, 17 czerwca, 18 czerwca, 8 lipca, 25 sierpnia, 3 września, 30 września, 16 października, 28 października, 17 listopada, 10 grudnia, 19 grudnia, 24 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Grzegorza jest 12 marca.

Zdrobnienia imienia Grzegorz 

Grzech, Grzesiek, Grzesio, Grzesiu, Grześ. 

Znaczenie imienia: Magda

 

 

Pochodzenie imienia

Imię Magda to skrócona forma imienia Magdalena. Imię Magdalena ma pochodzenie łacińskie. Pochodzi od słowa "magdala", które oznacza język bliskowschodni i jest związane z miejscowością Magdala w Izraelu. Imię to, jest związane także z postacią Marii Magdaleny, która była jedną z uczennic Jezusa Chrystusa.

Znaczenie imienia 

Znaczenie imienia Magda jest związane z pięknem, charyzmą i inteligencją. Osoby o tym imieniu często są pełne energii, mają silną wolę i są zdecydowane w swoich działaniach. Są też zwykle towarzyskie i lubią nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Magdalena potrafi rozwiązać nawet najbardziej zawiłe problemy i znaleźć wyjście z niejednej kłopotliwej sytuacji. 

Data imienin 

Magdalena imieniny obchodzi 10 kwietnia,13 maja, 27 maja, 29 maja, 1 czerwca, 22 lipca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Magdaleny jest 29 maja oraz 22 lipca.

Zdrobnienia imienia Magda

Madzia, Magda, Magdalenka, Magdunia, Magdusia, Magduś, Magdzia, Lena, Lenka 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...