Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 26 Maj 2024 - Niedziela

Imieniny: Angeliki, Pauliny, Eweliny, Filipa

Obchodziny również: Dzień Matki, Dzień Samolotów z Papieru,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Angelika

 

Pochodzenie imienia

Imię Angeliki pochodzi od greckiego anggelos, co oznacza "anioł". W religii chrześcijańskiej imię to jest często kojarzone z aniołami i ich opieką. Angelika to również żeński odpowiednik imienia Angelos. Być może odzwierciedla to cechy charakterystyczne dla posiadaczy tego imienia, takie jak delikatność, dobrotliwość i troska o innych. Historia imienia Angeliki sięga starożytnej Grecji, gdzie było powszechnie stosowane. Wśród sławnych osób noszących to imię można wymienić Anżełikę Balabanową - rosyjską krytykę teatralną, Angelikę Kauffmann - szwajcarską malarkę i Angelikę Doege von Meiendorf - niemiecką poetkę.

Znaczenie imienia 

Angelika to kobieta niezwykle zdeterminowana w działaniu, jeśli widzi prosty cel. Lubi konkrety. Nastawiona na działanie- nie na myślenie. Nie jest dobrym taktykiem. Chętnie przyjmuje gotowy plan działania. Angelika jest pracowita jak pszczółka. Nie lubi, gdy jej się przeszkadza. Ma w sobie bardzo dużo energii i musi mieć dużo zajęć, żeby ją spożytkować. Z charakteru troskliwa i wrażliwa. 

Data imienin 

Angelika imieniny obchodzi 4 stycznia, 27 stycznia,  26 maja, 17 sierpnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Angelika jest 17 sierpnia.

Zdrobnienia imienia Angelika

Angela, Angi, Angeliczka, Andzia. 

Znaczenie imienia: Paulina

 

Pochodzenie imienia

Paulina to żeńska odmiana imienia Paweł, czyli po łacinie Paulus (mały). 

Znaczenie imienia 

Paulina to osoba bardzo ambitna, która podnosi sobie zawsze poprzeczkę wyżej od innych. Za wszelką cenę udowadnia, że we wszystkim jest najlepsza. Cechuje ją wysoka ambicja. Oprócz tego jest bardzo życzliwa i ma wielkie serce. Zawsze pomaga w potrzebie. Paulina to inteligentna kokietka. Wie jak zwrócić na siebie uwagę. 

Data imienin 

Paulina imieniny obchodzi  26 stycznia, 14 marca, 26 maja, 6 czerwca, 22 czerwca, 21 lipca, 31 sierpnia, 20 października, 2 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Pauliny jest 6 czerwca.

Zdrobnienia imienia Paulina 

Paulincia, Paulinka, Paula, Paulka. 

Znaczenie imienia: Ewelina

 

Pochodzenie imienia

Imię Ewelina pochodzi od imienia ewangelistki Eweliny, która była towarzyszką św. Pawła. Imię to jest żeńską wersją imienia Eugeniusz. W języku starogreckim słowo “eugenes” oznaczało „szlachetne, dobre narodzenie”. W języku celtyckim imię Ewelina oznacza radość. 

Znaczenie imienia 

Osoby o tym imieniu cechuje elokwencja, czujność oraz dobrze rozwinięty dar słowa. Są też znane ze swojej uprzejmości, uczciwości i wierności. Eweliny są wiarygodnymi przyjaciółmi oraz oddanymi partnerami. Są to osoby, które pomagają innym, ale wymagają również szacunku i wsparcia od innych. Ewelina jest osobą inteligentną, ambitną i pracowitą. 

Data imienin 

Paulina imieniny obchodzi  26 maja i 24 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Pauliny jest 24 grudnia.

Zdrobnienia imienia Ewelina

Ewelinka, Ewela, Ewe.  

Znaczenie imienia: Filip

 

Pochodzenie imienia

Imię Filip pochodzi od greckiego słowa "phílippos", które oznacza "miłośnik koni" lub "namiętny przyjaciel koni". W historii imię to nosili m.in. św. Filip Apostoł, jeden z dwunastu apostołów Jezusa, a także kilku królów Macedonii.

Znaczenie imienia 

Osoby noszące to imię są zazwyczaj zapamiętywane jako często optymistyczne, dowcipne i pełne energii. Posiadają silne przywództwo i umiejętność przewidywania przyszłości. Filip obdarzony jest bardzo wrażliwą naturą. To wspaniały przyjaciel, który zawsze pomoże, wesprze i doradzi. 

Data imienin 

Filip imieniny obchodzi: 23 stycznia, 2 lutego, 11 kwietnia, 6 maja, 11 maja, 26 maja, 10 lipca, 23 sierpnia, 13 września, 22 października, 24 października i 4 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Filipa jest 6 maja. 

Zdrobnienia imienia Filip 

Filek, Filipek, Fifi. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...