Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 28 Maj 2024 - Wtorek

Imieniny: Augustyna, Jaromira, Justa

Obchodziny również: Dzień Bez Prezerwatywy, Światowy Dzień Hamburgera,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Augustyn

 

Pochodzenie imienia

Imię Augustyn pochodzi od łacińskiego imienia Augustinus, które oznacza „oddany Augusta” lub „czciciel Augusta”. Imię to wywodzi się od słowa „augustus”, które w języku łacińskim oznaczało „czczony” lub „wzruszający szacunek”. Jest to imię męskie, ale może być również używane jako żeńskie. Augustyn to także imię wielu świętych, m.in. św. Augustyna z Hippony, jednego z najważniejszych teologów i filozofów chrześcijańskich. Był biskupem Hippony w dzisiejszej Algierii i autor wielu ważnych tekstów. Jego dzieła miały duże znaczenie dla kształtowania chrześcijaństwa w średniowieczu. Imię Augustyna cieszy się popularnością ze względu na swoje piękne brzmienie i wartościowe znaczenie. Jest to imię o długiej historii i wielu znaczeniach, które mogą być inspiracją dla noszących je osób. W Polsce Augustyn funkcjonuje jako popularne nazwisko.  

Znaczenie imienia 

Augustyna uważa się za patrona mądrości i pogodnego nastroju. Osoby o tym imieniu uchodzą za osoby inteligentne, ambitne i pracowite. Osoby o imieniu Augustyn posiadają dużo energii i entuzjazmu. Szanują zdanie innych nawet, jeśli jest nieco inne od ich przekonań. Postrzegani są także jako ludzie dostrzegający piękno otaczającego ich świata. Imię Augustyn swoją głębie ma w świecie duchownym i moralnym. Osoby o tym imieniu przede wszystkim pielęgnują takie wartości jak miłość, lojalność i honor.

Data imienin 

Augustyn imieniny obchodzi : 28 stycznia, 29 kwietnia, 27maja, 28 maja, 9 lipca, 24 lipca, 3 sierpnia i 28 sierpnia. Najczęściej imieniny Augustyna obchodzone są 28 sierpnia w dzień śmierci św. Augustyna.

Zdrobnienia imienia Augustyn 

August, Augusto, Auguś, Gucio, Gustyn, Gutek, Gustek. 

Znaczenie imienia: Jaromir

 

 

Pochodzenie imienia

Imię Jaromir jest męskim imieniem słowiańskim. Pochodzi od czeskiego słowa jar, które oznacza "wiosnę", oraz słowiańskiego słowa mir, oznaczającego "pokój". Zatem imię Jaromir można interpretować jako "ten, który niesie wiosnę" lub "ten, który przynosi pokój". Imię Jaromir ma również swoje korzenie historyczne. W Czechach i na Słowacji było popularne już w czasach starosłowiańskich. Do Polski imię to dotarło w XIII w i w czasach współczesnych jest rzadziej spotykane, ale wciąż jest używane przez niektóre rodziny. 

Znaczenie imienia 

Jaromir to osoba bardzo pogodna. Dzieli się chętnie z innymi swoją energią do życia. Ludzie chętnie zawierają z nim przyjaźnie i podzielają jego optymizm. Jaromir to dusza towarzystwa. Relacje z innymi są dla niego najważniejsze. W pracy jest sumienny, ale robi absolutne minimum. Czas zawsze skrupulatnie organizuje. Lubi porządek, ale brak mu systematyczności. 

Data imienin 

Jaromir imieniny obchodzi : 11 kwiecień, 28 maj, 24 wrzesień. Najczęściej imieniny Jaromira obchodzone są 11 kwietnia. 

Zdrobnienia imienia Jaromir

Jarek, Jaro, Jaromireczek, Jaromirek,  Jaromiruś, Jaromiruśko, Jaromiś, Jaromiro, Jaromirko. 

Znaczenie imienia: Just

 

 

Pochodzenie imienia

Just to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Imię Justus powstało ze słowa  Iustus, oznaczające „słuszny, sprawiedliwy, właściwy”. Imię nadawane w innych kulturach. W Polsce rzadko nadawane. 

Znaczenie imienia 

Just to osoba o złotym sercu i pełna poświęcenia. Jego misją jest pomoc innym. Bardzo angażuje się też charytatywnie. Just jest bardzo pracowity i pomysłowy. 

Data imienin 

Just imieniny obchodzi 25 lutego, 28 maja, 21 lipca, 6 sierpnia, 14 października, 18 października i 10 listopada. 

Zdrobnienia imienia Just

Jestynek, Justek, Justuś. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...