Kategorie prezentów

Ryngraf na Komunię z grawerem na prezent

Ryngraf na komunię

Srebrne obrazki zdążyły już zdobyć sobie mocną pozycję na rynku prezentów na komunię. Często, przeglądając naszą ofertę zwracacie się z pytaniem, czy ryngraf to pamiątka pierwszej komunii, która może stać się tą jedyną i wyjątkową? A w ogóle skąd ryngraf z matka boską w naszej ofercie? Ryngraf to rodzaj medalionu, którego korzenie wywodzą się jeszcze z epoki rycerskiej. Najczęściej był częścią zbroi i miał kształt tarczy, a zamieszczone na nim rysunki o tematyce religijnej miały za zadanie chronić rycerza w walce. Bardzo często ozdabiały go godła , herby i motywy maryjne. Z biegiem lat został zmniejszony i stał się formą ozdoby patriotyczno – religijnej, zatracając funkcje ochronne. Bardzo chętnie nosili je żołnierze ugrupowań podkreślających swój patriotyzm i oddanie religii katolickiej. Obecnie zminiaturyzowane ryngrafy z wizerunkiem najczęściej Matki Boskiej Ostrobramskiej, wykonane ze szlachetnego metalu stanowią zwyczajowy podarunek z okazji chrztu lub komunii świętej. Polska nazwa ryngrafu to rzadko używana forma kaplerz. Jako prezent komunijny ma manifestować więź dziecka z bogiem i Kościołem oraz pełnić ważne funkcje ochronną przed złem jakie każde dziecko może spotkać na swojej drodze. Obok medalika i obrazka to równie popularne pamiątki komunijne. W naszej ofercie znajdziesz bardzo bogaty wybór pięknych, misternie wykonanych ryngrafów i łatwo wybrać odpowiedni ryngraf na komunię świętą. Każdy poddany zabiegowi pełnej personalizacji metodą graweru lub nadruku i umieścimy w idealnym, gustownym opakowaniu. Dzięki temu ryngraf może stać się doskonałą pamiątka na komunię.

Ryngraf na komunię dla dziewczynki

W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór ryngrafów wykonanych z niezwykłym artyzmem i pieczołowitością. Wykonane różnymi technikami przyciągają wzrok i sprawiają, że szczególnie dla dziewczynek szybko stają się oryginalną pamiątka pierwszej komunii. Ryngrafy stworzone z myślą o dziewczynkach to przede wszystkim ryngrafy z Matką Boską częstochowską na komunię. Pięknie zapakowane, spersonalizowane i z grawerem dedykacji są wymarzoną pamiątką komunii świętej.

Ryngraf na komunię dla chłopczyka

To powrót do korzeni. Ryngraf w przypadku chłopców to powrót do symboliki z czasów rycerstwa i jego służby dla boga i ojczyzny. To przeważnie ryngraf z matką boską ostrobramską na komunię dla chłopca jest tą pamiątką komunii świętej, która ma mu przypominać, że życie to również obowiązki. Wobec Boga, ojczyzny i ludzi.

Loading...
Ładowanie ...