Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Świece sojowe

Nowości w Świece sojowe

Świeca sojowa zapachowa z nadrukiem na chrzest - Nowa owieczka
Świeca sojowa zapachowa z nadrukiem logo - Uniesienie
Świeca sojowa zapachowa dla nauczycielki - Patrzy jak rosną
Świeca sojowa zapachowa z własnym nadrukiem - Twój tekst
Świeca sojowa zapachowa z nadrukiem znaku zodiaku - Astrolożka
Świeca sojowa zapachowa z nadrukiem dla kobiety - Idealna

Świece sojowe

Świece sojowe z naturalnego wosku

Naturalne świece sojowe wolno i równomiernie się palą, pięknie pachną, a przy tym są bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego. Ręcznie robione świece z wosku sojowego mogą być wspaniałym upominkiem oraz piękną dekoracją wnętrza. Świeczki sojowe są jakościowymi świecami produkowanymi z najwyższej jakości składników, z ogromną dbałością o walory końcowe i z wykorzystaniem tradycyjnych metod.

Świeczki sojowe – jakie mają zalety?

Sojowe świece cechują się licznymi zaletami, które odróżniają je od zwyczajnych parafinowych świec. Przede wszystkim świece sojowe tworzą w pomieszczeniach wspaniały klimat i pozwalają na pełen relaks po męczącym dniu pracy. Świeczki sojowe emitują 50-90% mniej dwutlenku węgla do atmosfery niż ich parafinowe odpowiedniki, a więc są zdecydowanie bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego.

Świece sojowe powstają z wosku produkowanego z nasion soi pozyskiwanych z naturalnych upraw. Ziarna są po zbiorze oczyszczane i rozgniatane, a następnie wyciska się z nich olej, który jest później zmieniany na bazę wosku. Proces uwodornienia oleju umożliwia jego krzepnięcie, a w efekcie tego procesu powstaje sojowy wosk, który jest następnie aromatyzowany naturalnymi kompozycjami zapachowymi.

Sojowe świece naturalne są przyjazne dla środowiska i mają wegański skład, a jednocześnie są też biodegradowalne. Soja to odnawialny materiał, którego pozyskiwanie w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko. Parafina używana do produkcji zwyczajnych świec jest pochodną ropy naftowej, a proces jej produkcji wpływa negatywnie na naszą planetę. W przypadku wosku sojowego jest całkowicie inaczej – jego pozyskiwanie i spalanie nie generuje zanieczyszczeń i nie doprowadza do pogłębiania się smogu. Świeca sojowa jest produktem ekologicznym, powstającym bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wosk jest surowcem odnawialnym, a szklany słoik podlega recyklingowi. Warto zwrócić też uwagę na drewniany knot, który podczas palenia wydaje dźwięki przypominające strzelające ognisko.

Wosk sojowy topi się bardzo wolno i równomiernie, dzięki czemu świeczka może się długo palić i nadal wygląda estetycznie. Sojowe świece palą się z reguły 40-50 godzin, w zależności od wielkości, więc jest to zdecydowanie dłuższy czas niż w przypadku świec parafinowych. W przypadku świec z wosku sojowego dużą zaletą jest też zapach – intensywny i długo utrzymujący się w powietrzu oraz jasny płomień bez tendencji do nadmiernego migotania.

Sojowe świece – czyste spalanie bez zabrudzeń

Sojowy wosk bez sztucznych aromatów w trakcie spalania nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, a ponadto nie kopci i nie powoduje wytwarzania dużej ilości sadzy, która mogłaby się osadzać na meblach, firankach i suficie. Świece sojowe produkują zdecydowanie mniej sadzy niż świece z parafiny, a wosk z soi ma niższą temperaturę topnienia i nie powoduje oparzeń.

Sojowy wosk łatwiej jest też usunąć z powierzchni mebli czy tkanin niż zabrudzenia z wosku parafinowego. Ewentualne plamy wystarczy przetrzeć wodą z mydłem i nie powinno po nich nic pozostać.

Kremowy niearomatyzowany niczym wosk sojowy oznacza się tylko delikatnym pudrowym zapachem, bez żadnej dominującej nuty. Ten obojętny dla środowiska naturalnego produkt nie wpływa negatywnie na mikroklimat w domu. Jako ciekawostkę można też dodać, że kiedyś świece sojowe były produktami luksusowymi i trudno dostępnymi, ale dzisiaj na szczęście można się nimi cieszyć w zdecydowanie korzystniejszych cenach i w wielu różnych wariantach zapachowych.

Palenie świec sojowych – jak to robić?

Umiejętne palenie świecy sojowej jest kluczem do jej satysfakcjonującego wykorzystania. Świeca sojowa powinna być przede wszystkim palona zawsze na niepalnej bezpiecznej powierzchni i pod nadzorem. Nie wolno jej nigdy pozostawiać w zasięgu małych dzieci i domowych zwierząt. Podczas pierwszego palenia świecy trzeba dopilnować, by cała powierzchnia wosku równomiernie się stopiła, co zaprogramuje tzw. pamięć spalania świecy i umożliwi jej równomierne topienie przy każdym kolejnym paleniu.

Jeżeli korzystamy ze świecy z bawełnianym knotem, należy go przyciąć o około 0,5 cm, dzięki czemu świeczka będzie się paliła ładnym płomieniem, a dodatkowo unikniemy ryzyka kruszenia się knota. Zasada ta nie dotyczy świec z drewnianymi knotami – te zwykle mają już docelową długość i nie trzeba ich skracać. Warto pamiętać, że świece sojowe powinny się palić jednorazowo nie dłużej niż przez 4 godziny – dłuższy czas palenia wpływa na utratę ich zapachu. Jeżeli sojowy wosk będzie rozgrzewany zbyt intensywnie, olejki eteryczne szybciej z niego odparują i świeczka przestanie tak intensywnie pachnąć.

Należy mieć też na uwadze, że świece sojowe najlepiej palić w temperaturze pokojowej. Na palące się świeczki nie powinno padać bezpośrednie światło słoneczne i lepiej też nie stawiać ich w pobliżu źródeł ciepła, dlatego że wysoka temperatura wpływa na nie negatywnie – może doprowadzać do odkształcania i odbarwiania się wosku.

Świece sojowe zapachowe na prezent

Sojowe świece zapachowe mogą być traktowane jako drobny upominek lub część większego prezentu dla bliskiej osoby. Świece zapachowe przypadną do gustu miłośnikom pięknych aromatów, osobom lubiącym klasyczne dekoracje wnętrz i fanom naturalnych produktów. Świece sojowe są dostępne w wielu wersjach zapachowych i w opakowaniach odpowiednich na każdą okazję – począwszy od urodzin czy imienin, a na świętach Bożego Narodzenia kończąc.

Sojową świecę można podarować w zestawie z kosmetykami do naturalnej pielęgnacji, jako dodatek do kompletu produktów SPA lub razem z voucherem na masaż. W ofercie naszego sklepu znajdziesz świece dla mamy, babci, przyjaciółki i ukochanej kobiety – wybierz preferowaną wersję i spersonalizuj świecę.

Świece z wosku sojowego a zdrowie

Palenie świec sojowych jest zdecydowanie zdrowsze niż korzystanie ze świec parafinowych. Podczas spalania sojowego wosku do powietrza nie są emitowane takie związki jak benzen, formaldehyd czy toluen. Sojowe świece zapachowe mogą być bezpiecznie palone w obecności dzieci, kobiet w ciąży i domowych zwierząt, a także przy alergikach i astmatykach. Składniki zawarte w naturalnych sojowych świecach zapachowych są obojętne dla organizmu. Biodegradowalne wegańskie świece nie zawierają substancji o potencjalnym działaniu rakotwórczym czy podrażniającym drogi oddechowe.

Świeczki z wosku sojowego – idealne dla alergików

Osoby wrażliwe na sztuczne kompozycje zapachowe często odczuwają negatywne działanie zwyczajnych świec zapachowych – mogą borykać się z reakcjami alergicznymi lub podrażnieniem, które nie zawsze są wiązane z używaniem takich zapachów. Sztuczne substancje zapachowe dodawane do świec parafinowych mogą wpływać negatywnie nie tylko na doznania węchowe, ale również na fizyczne reakcje organizmu. Wiele sztucznych aromatów powoduje reakcje uczuleniowe objawiające się katarem, kichaniem, łzawieniem oczu lub swędzącą wysypką. Naturalne świece sojowe dostępne w naszym sklepie nie powodują takich negatywnych reakcji – są wolne od alergenów i bezpieczne, więc mogą być stosowane również przez osoby bardzo wrażliwe. Kremowy naturalny wosk po zetknięciu ze skórą nie wywołuje podrażnień, a zapach nie wpływa w ujemny sposób na funkcjonowanie układu oddechowego.

Gdzie sprawdzą się nasze świece sojowe?

Świeczki sojowe są przeznaczone zarówno do stosowania w mieszkaniach i domach, jak i do miejsc pracy. Świece z wosku sojowego doskonale sprawdzą się w salonach fryzjerskich, w gabinetach SPA, masażu, odnowy biologicznej, a nawet psychologicznych i psychoterapeutycznych. Ponadto w sklepach, centrach handlowych i biurach – wszędzie tam, gdzie priorytetem jest piękny zapach i relaksujący klimat.

Palenie świec sojowych to dzisiaj standard nie tylko w lokalach usługowych, ale też handlowych, szczególnie w sklepach z kosmetykami lub produktami hand-made do domu. Naturalne aromaty zawarte w świecach sojowych poprawiają nastrój, a migoczące światło przyjemnie dekoruje przestrzeń. Świece z wosku sojowego można traktować nie tylko jako element wyposażenia wnętrza, ale też sposób generowania konkretnego klimatu, który ma sprzyjać określonemu samopoczuciu.

Dostępne zapachy świec sojowych

W naszym sklepie znajdziesz świece z naturalnego wosku sojowego wypalające się do ostatniej kropli wosku. W ofercie sklepu Eprezenty.pl znajdują się polskie świece zapachowe powstające z najlepszej jakości składników. Tradycyjne świece z wosku to wyjątkowe produkty oznaczające się przyjemnym aromatem i eleganckim wyglądem.

Świeczki z wosku sojowego są zdecydowanie lepsze niż ich parafinowe odpowiedniki zawierające pochodną ropy naftowej. W świecy sojowej nie ma składników o potencjale drażniącym, a do produkcji naszych świec wykorzystujemy wyłącznie bezpieczne aromaty.

W ofercie znajdują się świeczki na święta o zapachu frezji i gruszki, świece ze znakami zodiaku, z nadrukami i z wieczkami wykonanymi z drewna kauczukowego. Świece odznaczają się minimalistyczną stylistyką, dzięki czemu wpiszą się w styl każdego wnętrza – począwszy od nowoczesnego, np. industrialnego, po śródziemnomorskie, popowe, a nawet rustykalne.

Dlaczego warto palić świece sojowe?

W świecach sojowych zastosowano wosk sojowy, który wypala się całkowicie i bez kopcenia. Wosk sojowy topi się wolno, dzięki czemu świeca wystarcza na bardzo długo – zdecydowanie dłużej niż świeca z parafiny. Świece z drewnianymi knotami są przyjazne dla środowiska – po wypaleniu wosku szkło można umyć i ponownie wykorzystać, np. do przygotowania dekoracji lub do produkcji własnej świecy.

Świeczka sojowa pomoże wykreować w pomieszczeniu konkretny klimat. Naturalne świece z sojowego wosku sprzyjają relaksowi po ciężkim dniu pracy, ale mogą też poprawiać kreatywność. Świeczki dostępne w naszym sklepie oznaczają się zapachami uznawanymi powszechnie za atrakcyjne. Palenie świec sojowych jest prostym, ale bardzo skutecznym sposobem na to, by wykreować w pomieszczeniach całkowicie inny klimat – wytworzyć wrażenie swojskości, elegancji, ciepła lub świeżości. Poszczególne zapachy świec sojowych mogą dodawać energii lub koić nerwy.

Świece sojowe palą się jasnym, delikatnym płomieniem i nie kopcą. W świecach sojowych nie ma też pozostałości pestycydów czy herbicydów, a przy tym emitują one znikome ilości dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla, mimo iż konieczny w procesie oddychania, w nadmiarze jest bardzo szkodliwy dla organizmu. Nadmiar dwutlenku węgla może powodować znużenie, bóle głowy i dekoncentrację – silne objawy niedotlenienia. Osoby korzystające w zamkniętych pomieszczeniach ze świec parafinowych mogą odczuwać takie problemy, nawet nie zdając sobie sprawy z ich podłoża. Z kolei palenie świec sojowych nie zużywa tlenu z powietrza, więc nie doprowadza też do wzrostu poziomu dwutlenku węgla i nie skutkuje ryzykiem niedotlenienia.

Wpływ zapachu na samopoczucie

Wpływ zapachów na zdrowie i samopoczucie człowieka jest powszechnie znany. Doskonale wiemy, że niektóre zapachy działają relaksująco – odprężają, pomagają w zasypianiu, łagodzą stany napięcia nerwowego i obniżają poziom stresu, natomiast inne mogą dosłownie energetyzować – stawiać na nogi i motywować do działania.

Wyróżniamy zapachy, które przewodzą na myśl czystość, przestronność i świeżość, ale też drzewno-szyprowe i piżmowe nuty kojarzące się z sensualnością i uwodzeniem. Zapach może wpływać znacząco na nastrój, na nasze decyzje, na poziom zadowolenia z życia lub jego braku. Umiejętne stosowanie zapachów w domu wpływa pozytywnie na domowników, a w sklepie czy biurze na klientów i współpracowników. Dzięki świecom zapachowym w Twoich wnętrzach zapanuje taka atmosfera, jaką samodzielnie wybierzesz.

Loading...
Ładowanie ...