Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 03 Kwiecień 2024 - Środa

Imieniny: Sykstusa, Ryszarda

Obchodziny również: Dzień Tęczy,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Sykstus

Sykstus jest męskim imieniem o pochodzeniu łacińskim. Oznacza „sześciokrotny” lub „szósty”. Imię to nosiło kilku papieży, między innymi Sykstus II, który był męczennikiem chrześcijańskim z III wieku.

W historii imię Sykstus miało również zastosowanie w nazewnictwie kilku władców i innych znaczących postaci. Obecnie imię to jest stosunkowo rzadko nadawane.

Znaczenie imienia: Ryszard

 

Pochodzenie imienia

Ryszard to męskie imię pochodzenia germańskiego. Pochodzi od słów richi (bogaty, potężny) i hart (silny, potężny). Imię Ryszard było popularne w średniowieczu i było noszone przez wiele znanych postaci historycznych, w tym przez królów w Anglii i Niemczech.

Znaczenie imienia 

Osoby o imieniu Ryszard są zwykle asertywne, pewne siebie i pracowite. Mają silną wolę i dążą do osiągnięcia sukcesu w swoim życiu zawodowym. Ryszard to człowiek posiadający wyjątkowo logiczny umysł. Jest bardzo pewny siebie i zaangażowany w działanie. Z natury twardo stąpa po ziemi i stara się być we wszystkim najlepszy. Cechuje go precyzja, dyscyplina i praktyczny rozwiązania.

Data imienin 

Ryszard imieniny obchodzi: 7 lutego, 3 kwietnia, 18 kwietnia, 26 kwietnia, 9 czerwca, 14 czerwca i 7 września. Ryszard najczęściej imieniny obchodzi 3 kwietnia.  

Zdrobnienia imienia Ryszard 

Rychu, Rysiek, Rysio, Rysiu, Rysiunio, Ryszardek, Ryszardzio, Ryś. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...