Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 04 Kwiecień 2024 - Czwartek

Imieniny: Wacława, Benedykta, Izydora

Obchodziny również: Dzień Marchewki, Światowy Dzień Szczura,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Wacław

Imię Wacław pochodzi od staropolskiego imienia kniazia Wacława, które można przetłumaczyć jako "rządzący wojskiem". Imię to jest związane z historią świętego Wacława, księcia Czech, który był uważany za patrona Czech oraz innych państw słowiańskich. Święty Wacław jest doceniany za swoje cnoty chrześcijańskie i swoje działania dla dobra swojego państwa.

Znaczenie imienia: Bernadeta

 

Pochodzenie imienia

Bernadeta to imię pochodzenia staro-niemieckiego: bero, Bern – niedźwiedź i hart – silny.  

Znaczenie imienia 

Bernadeta to uśmiechnięta i urocza kobieta o zrównoważonym i łagodnym charakterze. Czasem jednak mylony jest z osobą srogą. Bernadeta jest z reguły mało asertywna  i zgadza z innymi, aby uniknąć konfliktów i napięć. Jej pogodny charakter przynosi  wielu przyjaciół. Ma milion pomysłów na minutę i nikt nie słyszy od niej ani jednej skargi. 

Data imienin 

 Bernadeta imieniny obchodzi 16 stycznia, 19 stycznia, 7 lutego, 9 lutego, 11 lutego, 16 lutego, 18 lutego, 12 marca, 16 kwietnia, 6 maja, 10 sierpnia, 20 sierpnia, 21 sierpnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bernadety jest 19 stycznia.

Zdrobnienia imienia Bernadeta 

Bernadetka, Bernadka, Betka, Benia. 

Znaczenie imienia: Izydor

 

Pochodzenie imienia

Imię Izydora pochodzi od greckiego imienia isydoros, które składa się z członów isos oznaczającego "równe" i doron oznaczającego "dar" lub "prezent". Najbardziej trafnym tłumaczeniem tego imienia to "dar Izydy". Znaczenie imienia można interpretować również jako "ten, który ma równe dary" lub "ten, który przynosi równe prezenty". Imię Izydora jest stosunkowo rzadko nadawane i występuje w wielu kulturach. W historii imię to nosiły zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Znaczenie imienia 

Osoby noszące imię Izydor są często opisane jako odważne, zaradne i pełne energii. Izydor jest pełen zapału do pracy, aby osiągać zamierzone cele. Dzięki silnej woli odnosi sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Jest duszą towarzystwa. Jest wierny paczce przyjaciół. Izydor jest zawsze dobrym przykładem dla innych, dzięki czemu tworzy silne i trwałe relacje oparte na zaufaniu i lojalności. 

Data imienin  

Izydor imieniny obchodzi 2 stycznia, 7 stycznia, 15 stycznia, 4 lutego, 5 lutego, 17 lutego, 4 kwietnia, 17 kwietnia, 15 maja, 27 maja i 14 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Izydora jest 4 lutego. 

Zdrobnienia imienia Izydor 

Izek, Izio, Izydorek, Izydek, Izuniek, Izunio, Izo, Izko, Dorek.  

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...