Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 06 Kwiecień 2024 - Sobota

Imieniny: Celestyny, Izoldy, Wilhelma

Obchodziny również: Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki, Światowy Dzień Sportu, Światowy Dzień Tenisa Stołowego,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Celestyn

Znaczenie imienia Celestyn:

Imię pochodzi od łacińskiego słowa caelestis, które oznacza "niebiański" lub "boski". Jest to imię męskie, które nosili m.in. papież Celestyn V oraz święci Celestyni. Osoby o tym imieniu są znane z posiadania silnej wiary oraz dążenia do duchowej doskonałości. Mają tendencję do bycia wrażliwymi, refleksyjnymi oraz introwertycznymi. Celestyni są często poszukiwaczami harmonii, piękna i spokoju, a także wykazują zainteresowanie sferą duchową i mistyczną.

Znaczenie imienia: Izolda

Imię Izolda pochodzi od staronordyckiego słowa 'íss', które oznacza ‘lód’, oraz 'hildr', co oznacza ‘walka’. Znaczenie imienia można interpretować jako ‘walcząca lód’. Imię to znane jest między innymi z legend arturiańskich, gdzie Izolda była kochanką Sir Tristrama.

W historii Izolda jest również znana jako Izolda Biała Ręka, Izolda z Irlandii lub Izolda z Irlandii Świętej. Legenda opowiada, że była córką irlandzkiego króla i została wysłana, aby poślubić króla Kornwalii. Jednak po drodze wypiła magiczny napój miłości, który również spowodował, że zakochała się w bohaterze arturiańskim Sir Tristramie, co sprowadziło wiele kłopotów i dramatycznych wydarzeń.

Znaczenie imienia: Wilhelm

Znaczenie imienia Wilhelm: Imię pochodzenia germańskiego oznaczające "ochronę władcy".

Historia i inne informacje: Wilhelm jest męskim imieniem, które wywodzi się z języka germańskiego. Imię to było popularne wśród niemieckich władców, w szczególności w czasach Wilhelmów, którzy zostali królami Niemiec i cesarzami. Wilhelm jest również znane jako nazwisko wielu historycznych postaci.

Imieniny Wilhelma obchodzone są w dniu 10 czerwca.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...