Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 10 Kwiecień 2024 - Środa

Imieniny: Magdaleny, Michała, Makarego

Obchodziny również: Dzień Bandurka, Międzynarodowy Dzień Agrafki,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Magdalena

 

Pochodzenie imienia

Imię Magdalena ma pochodzenie łacińskie. Pochodzi od słowa "magdala", które oznacza język bliskowschodni i jest związane z miejscowością Magdala w Izraelu. Imię to, jest związane także z postacią Marii Magdaleny, która była jedną z uczennic Jezusa Chrystusa.

Znaczenie imienia 

Znaczenie imienia Magdalena jest związane z pięknem, charyzmą i inteligencją. Osoby o tym imieniu często są pełne energii, mają silną wolę i są zdecydowane w swoich działaniach. Są też zwykle towarzyskie i lubią nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Magdalena potrafi rozwiązać nawet najbardziej zawiłe problemy i znaleźć wyjście z niejednej kłopotliwej sytuacji. 

Data imienin 

Magdalena imieniny obchodzi 10 kwietnia,13 maja, 27 maja, 29 maja, 1 czerwca, 22 lipca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Magdaleny jest 29 maja oraz 22 lipca.

Zdrobnienia imienia Magdalena 

Madzia, Magda, Magdalenka, Magdunia, Magdusia, Magduś, Magdzia, Lena, Lenka 

Znaczenie imienia: Michał

 

Pochodzenie imienia

Imię Michał pochodzi od hebrajskiego imienia מִיכָהֵל (Mikha"el), które oznacza „kto jest jak Bóg?”. Może również oznaczać: do Boga podobny. Michał jest jednym z archaniołów, który według tradycji biblijnej jest strażnikiem i obrońcą ludzi w walce ze złem. Imię Michał występuje również w wielu innych religiach, takich jak na przykład islam. Historia imienia Michał sięga starożytnego Izraela, gdzie było ono noszone przez różne ważne postaci biblijne, takie jak arcykapłan i prorok Michał czy król Izraela Michał. Imię to cieszy się popularnością w wielu krajach na całym świecie i jest często wybierane przez rodziców dla swoich dzieci. Forma żeńska tego imienia to Michalina.  

Znaczenie imienia 

Michał posiada skłonność do zamykania się w sobie i osądzania innych z pewną surowością. Nie zwykle ważne są dla niego zasady moralne. Czasem może być odbierany jako gruboskórny. 

Data imienin 

Michał imieniny obchodzi: 23 stycznia, 10 lutego, 2 marca, 14 marca, 6 kwietnia, 10 kwietnia, 4 maja, 8 maja, 14 maja, 23 maja, 14 czerwca, 20 czerwca, 5 lipca, 25 sierpnia, 29 sierpnia, 1 września, 6 września, 29 września. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Michała jest 29 września

Zdrobnienia imienia Michał 

Michałek, Michałko, Michaś, Misiek, Misio, 

Znaczenie imienia: Makary

Pochodzenie imienia

Makary to męskie imię pochodzenia greckiego. W języku greckim oznacza "błogosławiony". Imię to nosiło wielu świętych, w tym św. Makary Wielki - jeden z najznakomitszych ojców pustyni, uważany za jednego z ojców Kościoła.

Znaczenie imienia 

Tłumaczenia imienia Makary oznacza "szczęśliwy". Znaczeniowo odpowiadają mu imiona: Feliks i Szczęsny. 

Data imienin 

Makary imieniny obchodzi 2 stycznia, 15 stycznia, 28 lutego, 10 marca, 1 kwietnia, 10 kwietnia, 20 czerwca, 12 sierpnia, 30 października, 8 grudnia i 20 grudnia. Imieniny Makarego najczęściej obchodzone są 2 stycznia, 28 lutego, 10 marca, 10 kwietnia oraz 20 grudnia.

Zdrobnienia imienia Makary

Maki, Makaruś, Makaro, Makarek, Makuś, Mak, Makusiek, Makuniek, Karuś, Makarek.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...