Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 11 Kwiecień 2024 - Czwartek

Imieniny: Gemmy, Leony, Filipa

Obchodziny również: Dzień Radia,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Gemma

 

Pochodzenie imienia

Gemma to żeńskie imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza "kamień szlachetny" lub "klejnot". Imię Gemma jest także związane z katolickim kultem św. Gemmy Galganiego, włoskiej zakonnicy z XIX wieku, która jest patronką farmaceutów, aptekarzy i pielęgniarek. 

Znaczenie imienia 

Wśród cech charakterystycznych dla posiadaczek tego imienia wymienia się miłość do piękna, upór, niezależność i troskę o innych. 

Data imienin 

Gemma imieniny obchodzi 11 kwietnia, 13 maja i 20 czerwca. 

Zdrobnienia imienia Gemma

Gemcia,Gemka, Gemusia, Emma, Emusia, Emka, Gem. 

 

 

 

Znaczenie imienia: Leona

 

Pochodzenie imienia

Imię Leona pochodzi od łacińskiego słowa "leo", które oznacza "lew". Wywodzi się z języka greckiego i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Leon. Historia imienia Leona sięga starożytnego Rzymu, gdzie nosili je potomkowie dwóch wyjątkowo ważnych rodów: Julii i Klaudiuszy. Było popularne wśród szlachty i monarchów w różnych okresach historii.

Znaczenie imienia 

Leona to imię o mocnym, dynamicznym brzmieniu, kojarzone z siłą, walecznością i pewnością siebie.

Data imienin 

Leona obchodzi imieniny, tak jak Leon: 26 stycznia, 6 lutego, 20 lutego, 1 marca, 14 marca, 11 kwietnia, 19 kwietnia, 22 kwietnia,25 maja,12 czerwca,28 czerwca, 30 czerwca, 3 lipca, 12 lipca, 17 lipca, 20 lipca, 10 września,10 października, 10 listopada. 

Zdrobnienia imienia Leona 

Leonka, Leo, Lena 

Znaczenie imienia: Filip

 

Pochodzenie imienia

Imię Filip pochodzi od greckiego słowa "phílippos", które oznacza "miłośnik koni" lub "namiętny przyjaciel koni". W historii imię to nosili m.in. św. Filip Apostoł, jeden z dwunastu apostołów Jezusa, a także kilku królów Macedonii.

Znaczenie imienia 

Osoby noszące to imię są zazwyczaj zapamiętywane jako często optymistyczne, dowcipne i pełne energii. Posiadają silne przywództwo i umiejętność przewidywania przyszłości. Filip obdarzony jest bardzo wrażliwą naturą. To wspaniały przyjaciel, który zawsze pomoże, wesprze i doradzi. 

Data imienin 

Filip imieniny obchodzi: 23 stycznia, 2 lutego, 11 kwietnia, 6 maja, 11 maja, 26 maja, 10 lipca, 23 sierpnia, 13 września, 22 października, 24 października i 4 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Filipa jest 6 maja. 

Zdrobnienia imienia Filip 

Filek, Filipek, Fifi. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...