Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Prezent na Święcenia Kapłańskie

Nowości w Prezent na Święcenia Kapłańskie

Obraz z serii Bieszczadzkie Anioły na drewnie z dedykacją - Lato
Obraz z serii Bieszczadzkie Anioły na drewnie z dedykacją - Wiosna
Obraz z serii Bieszczadzkie Anioły na drewnie z dedykacją - Zima
Obraz z serii Bieszczadzkie Anioły na drewnie z dedykacją - Jesień
Pióro i długopis Parker w etui z grawerem dla księdza - Prymicje
Statuetka z nadrukiem na święcenia kapłańskie - Szukaj Pana

Prezent na Święcenia Kapłańskie

Sakrament kapłaństwa jest jednym z siedmiu sakramentów. Jest on przeznaczony jedynie dla niewielkiej grupy osób, które postanowiły poświęcić swoje życie zgłębianiu nauk Jezusa Chrystusa oraz przekazywaniu Słowa Bożego ludziom. By podejść do tego sakramentu, człowiek musi być pewny, że jest w stanie udźwignąć ciężar związany z jego przyjęciem oraz że kapłaństwo jest właśnie tym, do czego jest on powołany. Nie wszyscy decydując się jednak na tę drogę, postanawiają ostatecznie dostąpić święceń kapłańskich. Jedynie Ci, których wiara była niezłomna i byli przekonani o tym, że właśnie to jest ich powołaniem, biorą udział w tym obrzędzie. Przyjęcie sakramentu kapłaństwa jest bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko jeśli chodzi o życie kościoła, ale także życie osobiste. Dzień przyjęcia święceń jest też więc pewnego rodzaju „przyjęciem” podczas którego świętowane jest podjęcie tak ważnej decyzji. Wtedy też właśnie powinno się zastanowić, jaki prezent na święcenia kapłańskie powinno się kupić. Wśród produktów, które znajdują się w naszym sklepie jest wiele takich, które świetnie nadawałyby się na tą okazję. Jedną z propozycji są srebrne obrazki przedstawiające między innymi Świętą Rodzinę.

Pomysły na prezent na święcenia kapłańskie

Wśród naszej oferty znajduje się wiele różnych obrazków wykonanych ze srebra oraz posiadających certyfikat świadczący o ich autentyczności. Wszystkie będą stanowić piękną pamiątkę tego dnia, zwłaszcza po dodaniu graweru z dedykacją. Grawerowanie jest wykonywane techniką laserową przy pomocy nowoczesnych maszyn, dzięki czemu otrzymujemy dokładny i bardzo trwały efekt. Tekst do personalizacji może zostać zamieszczony na każdym obrazku, przez wpisanie go do edytora znajdującego się pod produktem. Innym pomysłem na upominek dla księdza jest długopis bądź też pióro zapakowane w eleganckie etui. To pomysł na praktyczny prezent, będący równocześnie znaczącą i elegancką pamiątką. Dodanie dedykacji jest możliwe zarówno na produkcie, jak i na etui. W pierwszym przypadku grawer jest wykonywany techniką wyrycia rylcem diamentowym, natomiast na tabliczce znajdującej się w etui jest on wykonywany techniką laserową. Ilość znaków, która może się tam pomieścić zmienia się jednak w zależności od ilości dostępnego miejsca. Mamy do zaoferowania również gustowny siedmioelementowy zestaw na biurko z grawerem dedykacji. Zestaw ten będzie piękną ozdobą biurka oraz bez wątpienia pomoże w utrzymaniu porządku stanowiska pracy. Możemy również zasugerować pomysł na prezent na rocznice święceń kapłańskich. Z tej okazji zawsze sprawdza się ekskluzywny album na zdjęcia wykonywany właśnie na tę konkretną okazję. Jest to bardzo oryginalny, drewniany album na którego okładce można zamieścić grawer z indywidualną dedykacją. Ozdobne zawiasy sprawiają, że album wygląda bardzo elegancko. Wnętrze albumy składa się natomiast z trzydziestu kartek A4 przekładanych ozdobnym pergaminem. Jest to idealny format do przechowywania zdjęć dużych rozmiarów. Bez wątpienia album ten będzie stanowił piękną pamiątkę tego ważnego dnia.

Prezent na święcenia kapłańskie

W teologii rzymskokatolickiej sakrament święceń posiada trzy stopnie , z których dzisiaj, zainteresuje nas najbardziej drugi z nich, czyli tak zwany prezbiterat. Prezebiterów zwyczajowo nazywa się kapłanami lub księżmi. Otrzymują oni prawo sprawowania Eucharystii, sakramentu pokuty oraz namaszczenia chorych. W dniu święceń sprawowanych wyłącznie przez biskupa, diakon staje się księdzem i rozpoczyna pracę na rzecz kościoła i całej wspólnoty wiernych. Przyjął się zwyczaj, że rodzina, znajomi i przyjaciele składają nowo wyświęconemu księdzu życzenia na święcenia kapłańskie i wręczają mu prezent na święcenia kapłańskie. W tym momencie pojawia się zwyczajowe pytanie – jaki prezent na święcenia kapłańskie? Dzięki nam problem co kupić na święcenia kapłańskie przestaje istnieć, bo w naszej ofercie przygotowaliśmy całą gamę świetnie przystających do tej okazji upominków i wybór pamiątki święceń kapłańskich nie powinien sprawić wam żadnego kłopotu. Każdy wybrany prezent spersonalizujemy i znakomitym grawerem lub nadrukiem zamieścimy na nim wasze życzenia z okazji święceń kapłańskich. To właśnie wasze życzenia z okazji przyjęcia święceń kapłańskich sprawią, że wybrane przez was pamiątki na święcenia kapłańskie staną się dla młodego księdza świadectwem waszej troski o to, by jego służba Bogu i ludziom była piękna i owocna.

Prezent na prymicje

Termin prymicja, czasem także prymicje wywodzi się z łaciny i oznacza pierwociny, pierwsze zbiory, a niesłusznie wywodzi się go niekiedy od wyrażenia "prima missa", czyli pierwsza msza. Może dlatego, że rzeczywiście w kościele katolickim prymicja to zwyczajowa nazwa nazwa pierwszej Mszy świętej sprawowanej uroczyście przez nowo wyświęconego kapłana z udziałem społeczności parafialnej, z której pochodzi. Prymicja jest sprawowana zazwyczaj dzień po święceniach kapłańskich dokonanych przez biskupa. W Polsce zwyczajowo Mszę prymicyjną sprawuje się w kościele parafialnym. Nie trzeba chyba przekonywać, że dla całej parafii jest niezwykły dzień i wielkie duchowe święto. Tradycyjnie parafianie składają życzenia z okazji prymicji oraz wręczają prezenty na prymicje. Często zwracacie się do nas z pytaniem – co można dać na prezent na prymicje? Jeśli uważnie przejrzycie nasza ofertę, to zorientujecie się jak wiele przygotowaliśmy dla was możliwości. Prezent na prymicje dla księdza powinien być pamiątka, która przez długie lata będzie dla niego świadectwem nadziei pokładanej w nim przez całą społeczność parafialną. Świadectwem i pamiątką, która powinna mobilizować i być opoką w trudnych chwilach kapłańskiej posługi. Oryginalny prezent na prymicje to ten z waszą oryginalną dedykacją, która na dobre i na złe będzie towarzyszyć waszemu kapłanowi...

Loading...
Ładowanie ...