Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dewocjonalia

Nowości w Dewocjonalia

Biblia dla dzieci w etui na komunię dziewczynki - Wielbię Ciebie Panie
Biblia dla dzieci w etui na komunię dziewczynki - Wielbię Ciebie Panie
Biblia dla dzieci w etui na komunię dla chłopca - W Hostii ukryty
Biblia dla dzieci w etui na komunię dla chłopca - W Hostii ukryty
Biblia dla dzieci w etui na komunię dla chłopca - Przyjdź Panie Jezu
Biblia dla dzieci w etui na komunię dla chłopca - Przyjdź Panie Jezu

Dewocjonalia

W ciągu całego naszego życia wielokrotnie korzystamy z sakramentów lub jesteśmy świadkami, kiedy ktoś je przyjmuje. Za każdym razem jest to niezwykle doniosła chwila. Począwszy od momentu, w którym rodzice przynoszą nowo narodzone dziecko do kościoła, aby je ochrzcić, poprzez Pierwszą Komunię Świętą, bierzmowanie, małżeństwo czy kapłaństwo. Tradycją jest już świętowanie tak wyjątkowego dnia oraz związane z nim wręczanie pamiątek i prezentów, szczególnie tych, bezpośrednio związanych z wiarą. Takimi podarunkami są więc często różaniec na Chrzest, ryngraf na Komunię czy bardzo popularny, niezależnie od okazji, obrazek Świętej Rodziny.

Chrzest, jako pierwszy i najważniejszy z sakramentów, gromadzi całą rodzinę wokół małego dziecka, które wkrótce stanie się członkiem wspólnoty ludzi wierzących. Na tę okazję często wręcza się dziecku srebrny obrazek na Chrzest – wykonaną za pomocą laminowania srebrem, zabezpieczoną lakierem ochronnym płaskorzeźbę, która zwykle przedstawia Maryję z Dzieciątkiem lub całą Świętą Rodzinę. W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór wspomnianych prezentów. Dzięki wysokiej jakości wykonania są one przepiękną pamiątką cieszącą oko i skłaniającą do refleksji. Drewniany tył obrazka pozwala na umieszczenie dedykacji, życzeń czy kilku osobistych słów za pomocą techniki grawerowania. Tak wykonany prezent będzie niezwykle emocjonalną pamiątką na całe życie.

Różaniec na Komunię Świętą jest już tradycyjnym podarunkiem, często pierwszym różańcem, jaki dziecko ma w swoich rękach. Dzięki niemu, może samodzielnie zwracać się do Boga poprzez Maryję w tej pięknej modlitwie. Starannie wykonany, elegancko opakowany bez wątpienia stanowi trafiony prezent na tę okazję. Dodane do niego, zamykane na magnes pudełko może zawierać indywidualny grawer dedykacji lub życzeń. Nierzadko, pierwszy otrzymany różaniec okazje się być również tym ostatnim i jedynym, towarzyszącym nam do końca życia. Warto mieć to na uwadze przy wyborze tego rodzaju prezentu.

Piękną pamiątką na każdą okazję jest srebrny ryngraf – rodzaj medalionu, zwykle posiadający kształt tarczy. Nasze ryngrafy z wizerunkiem Matki Boskiej są wykonane z najwyższej próby srebra i starannie wyszlifowane tak, aby uzyskać elegancki połysk. Dookoła wizerunku Maryi umieszczono grubszą obwódkę, a do górnej części ryngrafu przymocowano łańcuszek, na którym można go z powodzeniem powiesić. Tak przygotowany prezent umieszczamy w eleganckim białym pudełeczku, do którego możemy dodać tabliczkę z dedykacją – według uznania. Kilka słów od serca wygrawerowanych nad ryngrafem sprawi, że podarunek nabierze indywidualnego charakteru.

Wybierając prezent z grupy dewocjonaliów zawsze odwołujemy się do ich głębokiego religijnego znaczenia. Chcemy, aby towarzyszyły osobie obdarowanej jak najdłużej, nie tylko przypominając, od kogo je otrzymała, ale przede wszystkim by pełniły w jej życiu ważną funkcję – nieustannie zbliżały ją do Boga i zmuszały do refleksji nad sobą.

 

Loading...
Ładowanie ...