Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień Bandurka

Nowe pomysły na prezent

Dzień Bandurka

Dzień Bandurka jest corocznym świętem obchodzonym 10 kwietnia na całym świecie. To wyjątkowy dzień, poświęcony niesamowitej historii i unikalnemu znaczeniu bandurki w kulturze masowej.

Historia i pochodzenie

Bandurka jest tradycyjnym polskim instrumentem strunowym. Jej pochodzenie sięga XV wieku, a nazwa pochodzi od niemieckiego słowa "Bandur" oznaczającego "strunę". Pierwotnie bandurki wykorzystywane były w muzyce ludowej, szczególnie na Podlasiu i Lubelszczyźnie.

Wraz z upływem czasu, bandurka zyskała na popularności i stawała się coraz bardziej rozpoznawalnym symbolem polskiej muzyki ludowej. Instrument ten grał kluczową rolę w różnych festiwalach folklorystycznych i wydarzeniach kulturalnych.

Znaczenie w kulturze masowej

Bandurka ma ogromne znaczenie w kulturze masowej, zwłaszcza w muzyce folkowej. Jest nieodłącznym elementem zespołów ludowych, które występują zarówno na lokalnych festiwalach, jak i na międzynarodowych scenach muzycznych.

Ponadto, bandurka stała się inspiracją dla wielu artystów i kompozytorów, którzy włączyli jej dźwięki do swoich utworów. 

 

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...